Akıllı Telefonlar 03 MART 2016 / 10:47

Google Hands Free uygulamasını yayınladı

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında tanıttığı 'Hands Free' mobil ödeme uygulamasını kullanıma açtı.

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde görücye çıkardığı mobil ödeme uygulaması Hands Free'yi iOS ve Android platformları için yayınlandı. Uygulamayı akıllı telefonlarına indirecek olan kullanıcılar, cihazlarını ceplerinden çıkarmadan ödemelerini gerçekleştirebilecekler. 

Engadget'ta yer alan habere göre Google, yayınladığı yeni ödeme uygulamasıyla ile kullanıcıların kasada ödeme yaparken telefonlarını kasada bulunan sistemlere doğru uzatma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.
 

Google Hands Free'nin çalışma prensibinden söz edecek olursak, uygulama ilk olarak kullanıcıların Wi-Fi ve Bluetooth ile konumlarının doğruluyor. Daha sonra kasada fotoğrafları çekilen ve baş harf eşleşmesi yapılan kullanıcılar, bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. 

Ödeme sistemini geliştirmek için önemli bir çaba sarfeden Google, bu doğrultuda Hands Free uygulamasını hayata geçiriyor. Bu noktada Apple gibi şirketlerle kendi ödeme sistemini geliştirme konusunda önemli bir rekabet içerisinde bulunan Google, hali hazırda San Francisco'da test ettiği uygulama ile birlikte ödeme sistemini bir adım daha öteye taşımayı amaçlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun