Akıllı Telefonlar 14 ARALIK 2015 / 12:47

Galaxy S7'de 3D Touch ve USB Type-C gelecek

Ortaya atılan iddialara göre Samsung, Galaxy S7 model akıllı telefonunda ciddi yeniliklerle karşımıza çıkacak.

Akıllı telefon sektörünün en başarılı markalarından biri olan Samsung, Galaxy S6 ile getirdiği yenilikler zincirini S7 ile de sürdürecek gibi. Galaxy S6'da gerçek anlamda kaliteli malzemeye sahip amiral gemisine geçiş yaparken, gerek tasarımında gerekse kamerasında yaptığı geliştirmeler dikkatlerden kaçmamıştı. Firma, S7 model akıllı telefonuyla da bu hızını koruyacak gibi.

Ortaya atılan söylentiler, Galaxy S7'de Apple'ın iPhone 6S modellerinde bulunan 3D Touch teknolojisinin yer alacağı yönünde. Tabii Samsung bu teknolojiye ne isim verir bilinmez. Diğer taraftan Android işletim sisteminin ve TouchWiz arayüzünün bu teknolojiye nasıl bir destek sağlayacağı da soru işareti. Muhtemelen Samsung kısa süre içerisinde minimal de bu teknolojinin kullanılabileceği menüler ve ayarlar sağlayacaktır.

Bir diğer gelişmenin ise USB Type-C'ye geçiş olduğu belirtiliyor. USB Type-C, çok daha yüksek veri aktarım hızının yanı sıra daha hızlı şarj ve çift taraflı takılabilme gibi yenilikleri üzerinde barındırıyor. USB Type-C'ye geçiş, telefonlara ciddi avatanjlar sağlayacaktır.

Söylentilerin bir diğeri ise kamera tarafında. Samsung'un S6 serisi telefonlarındaki kamera çıkıntısının artık olmayacağı ve kameranın geliştirildiği söyleniyor. Kamera tarafında hali hazırda S6 modelleriyle kasıp kavuran Samsung'un kameraları daha ne kadar geliştirdiği ciddi bir merak konusu. microSD kart yuvasının yeniden eklenmesi de konuşulanlar arasında.

Galaxy S7, S6 serisindeki gibi bir Edge modeline sahip olacak. Bu modellerin Mobile World Congress'te tanıtılacağı ve 2016 Mart'ında piyasaya çıkacağı söyleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun