Akıllı Telefonlar 12 ŞUBAT 2014 / 09:38

Flappy Bird bağımlılık yarattığı için kaldırıldı

Son zamanların en popüler mobil oyunu Flappy Bird, yaratıcısının isteğiyle Apple ve Android Store’dan kaldırıldı. Oyunun yapımcısı Forbes'a verdiği demeçte, bağımlılık yarattığı için oyunu kaldırdığını açıkladı.Akıllı telefonların yeni gözdesi Flappy Bird, kısa zamanda milyonlarca kişi tarafından büyük ilgi görmüş ve şöhreti tüm dünyayı sarmıştı. Ancak Apple ve Android Store’dan bedava indirilen oyun, yaratıcısının isteğiyle platformlardan kaldırıldı. Oyunun geliştiricisi Nguyen Ha Dong, Cumartesi gecesi Twitter hesabından eleştirilere daha fazla katlanamayacağını belirterek, “22 saat sonra Flappy Bird’ü satıştan kaldıracağım”açıklamasını yapmıştı.

Dong’un duyurusu ilk önce ‘reklam yapıyor’ diye eleştirilirken, Pazar gecesi oyun gerçekten satıştan kaldırıldı.

Sadece Android sürümünde 50 milyondan fazla indirilen oyunda, kullanıcının tek yapması gereken kuşu yeşil boruların arasından geçirmek. Son derece kolay görünen oyun, aslında bir hayli zor. Flappy Bird, mobil kullanıcıları çileden çıkartsa da bir o kadar da kendisine bağımlı yapan bir oyun olma özelliğini taşıyor.

Oyunu kaldırma kararı alan Dong Nguyen’in, bağımlılık yaratan oyundan reklam gelirleri sayesinde günde en az 50 bin dolar kazandığı açıklandı. Yüzlerce programcıyla çalışan dev oyun firmalarının aksine Dong Nguyen, Flappy Bird’ü sadece birkaç gece içinde hazırladığını belirtmişti.

Flappy Bird’ü daha önce telefonlarına indirenler, oynamaya devam edebilecek. Bu arada şimdiden Flappy Bird yüklü telefonların internette satışa sunulduğu belirlenmeye başladı.

ETİKETLER : flappy bird
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun