Akıllı Telefonlar 25 OCAK 2016 / 10:31

Facebook 3D Touch'ı uygulamaya da getiriyor

Apple tarafından geliştirilen Force Touch özelliği Facebook'a ilham vermeye devam ediyor.

Apple tarafından geçtiğimiz sene yeni nesil iPhone'lara getirilen Force Touch (3D Touch) özelliği Facebook tarafından uygulama içerisinde kullanılmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında 3D Touch özelliğini iPhone 6sve iPhone 6s Plus‘lara getiren Facebook, uygulamanın zaman akışı içerisinde kullanılmasına imkan tanıyacak.

Kullanıma açıldığı ilk dönemde Facebook uygulaması ikonu üstünden fotoğraf ve video çekilmesine, yüklenmesine ya da yeni bir durum bildirimi yapılmasına olanak sağlayan uygulama, yeni dönemde kullanıcılarına bir takım yeni özellikleri de sunacak. Uygulamanın zaman akışına taşınmasıyla birlikte kullanıcılar web sayfalarında, Facebook sayfalarında, gruplarında, etkinliklerde, fotoğraflarda, profil resimleri ya da kapak fotoğrafı alanlarında uygulamanın getirilerinden yararlanabilecekler.

Force Touch özelliğinin Facebook tarafından kapsamının genişletilmesi, Apple için de olumlu sonuçlar doğuracak. Uygulamanın kullanım alanının Facebook gibi geniş bir kullanıcı portföyüne sahip bir mecra tarafından genişletilmesi, uygulamanın bilinirliği açısından oldukça önemli. Apple, bu sayede uygulamayı geliştirebilmek için çok daha fazla geri dönüş alabilecek.