Akıllı Telefonlar 17 EYLÜL 2013 / 18:33

Etkinlikler Wi-Fi ile akıllı telefonlarda eş zamanlı izlenebilecek

Spor ve eğlence arenalarında çığır açan teknoloji: Cisco Stadium Vision Mobile ile etkinlikler anında izleyicilerin mobil cihazlarında.
Cisco StadiumVision Mobile, canlı videoları taraftarların mobil cihazlarına getirerek spor arenalarında yepyeni bir deneyim yaratıyor.

StadiumVision’u ilk kullanan takımlar Brooklyn Nets (Barclays Center), Real Madrid (Estadio Santiago Bernabéu) ve Sporting Kansas City (Sporting Park)

Çözüm, akıllı Cisco Connected Stadium Wi-Fi ağını kullanarak yüksek kalitedeki videoyu eş zamanlı olarak akıllı telefon ve tabletlere getiriyor.
Mobil veri talebi

2016 yılında tüm dünyada 10 milyardan fazla mobil cihazın kullanılması bekleniyor. Mobil veri trafiğinin ise yüzde 71’inin videolar tarafından yaratılacağı tahmin ediliyor. Büyük spor takımları ve gösteri merkezleri taraftarların ve izleyicilerin bağlantı, etkileşim ve kapsamlı bir multimedya deneyimi talep ettiklerinin farkında.

Cisco Stadium Vision Mobile, sektörün Wi-Fi üzerinden çoklu yayın kullanan ve optimize ağ üzerinden tek kanaldan yaptığı yayını birçok cihaza etkin bir biçimde gönderebilen ilk çözümü.Bu tek bir video kanalından çıkan yayının ağ üzerindeki her cihaza kopyalanarak ulaştırıldığı tekli yayından sonra kaydedilen en önemli gelişmelerden biri.

Spor aktivitesinin ara sürelerinde yedek kulübesini görüntüleyen ‘alternatif kanal’, yarışma ve çoklu oyunculu oyunlar için istatistik sağlayan ‘veri kanalı’ ve ‘yeniden oynatma kanalı’ gibi işlevleri var.
Çözüm açık bir arabirim ile geliştirildi. Böylece farklı yazılım ihtiyaçları ve mekan içi uygulamalarla sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

StadiumVision Mobile teknolojisi yüksek yoğunluğun olduğu ortamlarda önemli bir sorun olan ölçeklendirilebilirliği ciddi şekilde artırıyor. Dev tesislerde, ağ üzerindeki potansiyel baskı belirli bir videoyu görüntüleyen bir mobil cihaz için de, on binlerce cihaz için de aynı oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun