Akıllı Telefonlar 11 EYLÜL 2013 / 10:09

Eski yeni telefon: iPhone 5C

Apple’ın gelir seviyesi düşük pazarlardaki hakimiyetini artırmak için piyasaya sürdüğü iPhone 5C tanıtıldı.Altı yıldır Apple her yıl sadece bir iPhone’u piyasaya sürüyor. Birçok MacBook, iPad, iPod modeli görmeye alıştığımız ürün pğortföyünde Apple’ın değişikliğe gittiği görülüyor. Şirketin daha renkli ve ucuz telefonu iPhone 5C piyasaya sürüldü.

iPhone 5 ve 5S ile ekran boyutu, ölçüleri ve butona sahip olan iPhone 5C’de görülen en büyük değişiklik plastik kaba sahip olması. Bu dış yüzeyin renkli görüntüsü Apple tarafından iPhone olarak adlandırılan ürünlerinde ilk kez görülüyor. Geçtiğimiz yılın telefonu iPhone 5’in işlemcisi ise miyadını doldururken işlemcisini iPhone 5C’ye teslim ediyor.

Apple CEO’su Tim Cook, iPhone 5C ile ilgili pazarın genişlediğini ve iPhone 5 yerine bir telefon çıkarmak gerektiğini düşündüklerini belirtti. Geçmişte bir önceki modelin fiyatını düşürerek daha çok kişiye ulaşmasını sağladıklarını anımsatan Cook, bu sefer yeni bir ürünle kullanıcıların karşısına çıkmak istediklerini belirtti. Apple’ın pazarlama hamlesini değiştirdiği aslında yeni üründe bir değişikliğe gitmediği görüldü.

Apple, daha önce Çin ve Hindistan gibi pazarlarda yeterince pazar payı elde edemediği için eleştirilmiş, Android karşısında yetersiz kaldığı eleştirileriyle karşılaşmıştı. Bakalım yeni telefonla istenen pazar hakimiyeti yaşanacak mı?

iPhone 5C’nin mavi, kırmızı, sarı, yeşil ve beyaz renkli seçenekleri sunuldu. Telefon yine kontratlı olarak satılacak ancak bu kez sadece fatura bedeli ya da 100 dolarlık bir bedel ödenebilecek. Cihazın detayları için http://www.apple.com/iphone-5c/ adresini kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : Apple iPhone iphone 5c
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun