Akıllı Telefonlar 11 ŞUBAT 2016 / 11:25

Çin mobil uygulama pazarında zirveye oynuyor

Akıllı telefon pazarındaki etkinliğini her geçen artıran Çin, 1,4 milyarlık nüfusuyla mobil uygulama pazarının liderliğine de göz dikti.

Çin, akıllı telefon pazarına sunduğu ürünlerle pazarın şekillenmesinde önemli bir rol oynuyor. Akıllı telefonların üretim sürecinde de önemli bir rol oynayan Çin, mobil uygulama pazarında da zirveye oynamaya başladı.

Sahip olduğu 1,4 milyarlık insan denizi ile donanım pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Çin, mobil uygulama tarafında da zirveye oldukça yaklaştı. App Annie'de yer alan analizlere göre mobil uygulama pazarındaki yükselişini devam ettirmesi durumunda Amerika Birleşik Devletleri'ni geride bırakacak ülke, indirme rakamlarına bakıldığında da ABD'yi geride bırakmaya çok yakın. 

Google Play gibi uygulama marketlerinin yer almadığı Çin'de, Xiaomi gibi markaların kendilerine ait uygulama marketleri yer alıyor. Toplamda 200'den fazla uygulama marketinin yer aldığı ülkede liderlik Tencent'in "Myapp" uygulama mağazasının elinde bulunurken, Huawei'nin ve Baidu'nun da uygulama marketleri oldukça ilgi çekiyor. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun