Akıllı Telefonlar 09 KASIM 2015 / 11:27

BlackBerry PRIV ile küllerinden doğmak istiyor

Bir dönemin önde gelen telefon üreticileri arasında yer alan BlackBerry, eski günlerine dönmek için oldukça sıkı çalışıyor.

BlackBerry uzun zamandır beklenen akıllı telefonu Priv'i İngiltere'de satışa sundu. Akıllı telefon pazarının oluştuğu dönemlerde özellikle kurumsal pazarda büyük bir etkinliği olan şirket, geçen süre içerisinde pazarın büyümesi ve yeni oyuncuların eklenmesiyle beraber zor günler yaşamaya başlamıştı. BlackBerry CEO'su John Chen, şirketin tekrardan başarı yakalamak için önemli bir çaba içerisinde olduğunu ifade ederken, Priv dışında da bir çok yeni cihaz üzerinde çalıştıklarını ve ilerleyen süreçte özellikle kurumsal pazardaki etkinliklerini artıracaklarını dile getirdi. 

BlackBerry Priv, özellkle kurumsal kullanıcıların ilgisini çekebilecek özelliklerle donatılmış. Cihaz, Android arayüzünden çok fazla kopartılmadan tasarlanırken, oldukça sade bir yapıya sahip. Gerek arayüz gerekse de fiziksel tasarım olarak göze çarpan bu sadelik cihazın artı yönleri arasındaki yerini alıyor. Bunun yanı sıra cihazın 22 saatlik kullanıma dayabilen (konuşma, mesajlaşma gibi özellikler) yapısı da yine kurumsal kullanıcıların ilgisini çekebilecek türden. 

BlackBerry CEO'su John Chen, şirketin üreteceği son telefonun Priv olacağı şeklindeki iddiaları ise yalanlayarak, ilerleyen süreçte bir çok yeni cihazın kullanıcılarla buluşacağını dile getirdi. Chen, yeni nesil akıllı telefon pazarındaki iddialarını da ortaya koyarken, Priv ile birlikte kurumsal kullanıcıların yanı sıra genç kullanıcıları da hedeflediklerini söyledi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun