Akıllı Telefonlar 28 AĞUSTOS 2013 / 10:38

BlackBerry mesajlaşma servisi BBM'i ayırıyor

WSJ'nin iddiasına göre şirket, sevilen hizmeti BBM'i diğer platformlara taşımanın yanında ayrıca bir oluşuma gitmeyi hedefliyor.Wall Street Journal’da yer alan habere göre, şirket ünlü mesajlaşma servisini ayırmaya hazırlanıyor. BlackBerry Messenger (BBM) olarak bilinen servisle ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da Reuters, şirkete yakın kaynaklardan aldığı bilgilerde, konuyu doğrular nitelikte açıklamalar aldı.

İsmini vermek istemeyen kişiler, şirket içerisinde yeniden bir yapılanmaya gidilerek BlackBerry Messenger’ın diğer mobil işletim sistemlerinde yaygın olarak kullanılabilmesi için çalışıldığını bildirdi. BBM’in şirketin içinden ayrılarak kendi yapısını oluşturmasının kısa vadede gerçekleşmeyeceği bilgisi verilirken, Android ve iPhone’larda uygulamanın yer alması bekleniyor.

Şu anda BBM’in 60 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcılar günde 1 milyardan fazla mesaj atıyor. BlackBerry telefonlar eski popülerliğini yitirse de kullanıcılar tarafından beğenilmeye devam eden BBM hizmetinin WiFi üzerinden video görüşmeleri ve diğer cihazlarda kullanılabilmesi çalışmalar sürüyor.

Şirketin önümüzdeki dönemde reklamverenlerin özel seçenekler sunabilecekleri ya da hedefli reklam makasını daraltabileceği BBM Channels ile ilgili planları olduğu açıklanmıştı. Wall Street Journal’da yer alan haberde, BBM hizmetinin Skype benzeri bir yazılıma dönüşerek masaüstü bilgisayarlarda da yer alması hedeflendiği belirtildi.

Detaylar için http://online.wsj.com/article/SB10001424127887323407104579038771000828780.html adresini kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : blackberry bbm
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun