Akıllı Telefonlar 08 ŞUBAT 2016 / 11:42

BlackBerry'de işler kötüye gitmeye devam ediyor

Uzunca bir süredir düşüş yaşayan ve bir türlü toparlanamayan BlackBerry'de işten çıkarma süreci başladı.

Akıllı telefon pazarının oluşmaya başladığı dönemde pazarın önemli oyuncuları arasında yer alan BlackBerry, eski günlerini mumla aramaya devam ediyor. Şirket, yaşadığı düşüşten bir türlü geri dönmeyi başaramadığı gibi yeni bir işten çıkarma sürecinin içerisine girdi. Şirket, Kanada'daki ve Florida'daki merkezlerindeki 200 çalışanının işine son verdi. 

İşten çıkarma konusunda durum değerlendirmesi yapan BlackBerry yetkilileri işten çıkarma işleminin, şirketin yeniden yapılanma sürecinin parçalarından biri olduğunu ifade ediyorlar. Son dönemde BlackBerry 10 platformundan ziyade Android işletim sistemki Priv üzerine yoğunlaşan BlackBerry, yeniden yapılanma süreci ile beraber her departmanından başarı bekliyor.

Sürdürülebilir başarı adına kendi işletim sisteminden ziyade Android işletim sistemli Priv üzerine yoğunlaşması beklenen şirketin, yeniden yapılanma süreci ile beraber eski günlerine dönüp, dönemeyeceğini ise zaman gösterecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun