Akıllı Telefonlar 08 OCAK 2016 / 14:26

BlackBerry 2016'da komple Android'e geçiyor

BlackBerry, yeni nesil akıllı telefonlarında Google'ın Android işletim sistemine yer veriyor olacak.

Bir zamanlar iş telefonları olarak  çoğu kişinin elinde görebildiğimiz BlackBerry telefonlar, iOS ve Android işletim sistemlerini kullanan akıllı telefonların yanında ezilmeye başlamıştı. Firma, tamamen dokunmatik ekrana sahip ve kullanışlı BlackBerry 10 işletim sistemine sahip modellerini piyasaya sürmüş olsa bile Android ve iOS'tan maalesef çok pay almayı başaramamıştı. Firma son çare olarak Android işletim sistemine dönüş yapmayı tercih ediyor.

Firmanın geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan Android'li Priv modelinin ardından kullanıcılar Android işletim sistemine devam edilip edilmeyeceğiyle ilgili merak içerisideydi. CES'te konuşma yapan BlackBerry CEO'su John Chen, 2016 yılı içerisinde piyasaya çıkacak tüm modellerin Android işletim sistemini kullanacağını belirtti. BlackBerry'nin fiziksel QWERTY klavyeyi Android platformuyla buluşturması, Android dünyasında da farklı etkilere sebep olabilir. Tabii öncelikle yazılım tarafında geliştirmelerini yapmaları ve kendi yazılımlarını hazırlamaları gerekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun