Akıllı Telefonlar 18 EYLÜL 2015 / 12:12

BiTaksi Altın Baykuş Ödülü’nün sahibi oldu

Akıllı telefon uygulaması BiTaksi, Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) düzenlediği yarışmada En Vizyoner Baykuş kategorisinde Altın Baykuş’un sahibi oldu.Xsights araştırma şirketiyle işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Mobil Uygulama Araştırması” ile Altın Baykuş Ödülü’nü alan BiTaksi kurucusu Nazım Salur yaptığı konuşmada girişimci fikirlerin başarı hikayesine dönüşmesinde en büyük yardımcının tüketici hareketlerini anlamak olduğunun altını çizdi. Salur; “Bu araştırma ile katılımcıların taksi kullanım sıklığı, içlerinden akıllı telefon sahibi olanların şehir içi ulaşımda taksi uygulaması kullanıp kullanmadıkları ölçümleyerek tüketicinin nabzını ölçtük. Mevcut kullanıcılarımızın ise demografik haritasını çıkartarak hizmet kalitemizi arttırıcı geliştirmeler yaptık” dedi.

Ödüle ilişkin açıklama yapan Xsights Genel Müdürü Çiğdem Penn; “Pazar araştırmalarından yararlananlar sadece kurumsal yapılar değil, pazar araştırmaları girişimci fikirlerin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesine büyük destek veriyorlar. Xsights Araştırma ve Danışmanlık’ın BiTaksi'nin kuruluş aşamasında yaptığı araştırma, kutunun dışında düşünebilme yeteneği, bugünden dünü görebilme yetisi ve uygulamaya yönelik içgörüleri sunma aşamasında büyük önem taşıyor” dedi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun