Akıllı Telefonlar 02 ARALIK 2015 / 16:25

Asus Zenfone Zoom nihayet piyasaya çıkıyor

Asus'un yaklaşık 1 yıl önce duyurulan fotoğraf odaklı akıllı telefonu Zenfone Zoom, Aralık ayı içerisinde piyasaya çıkacak.

"Kamera odaklı akıllı telefon" denince akla ilk Lumia 1020 geliyor. 41 megapiksellik sensörü biraz çıkıntılı bir şekilde olsa da akıllı telefonun arkasına oturtmayı başaran Nokia, fotoğraf kalitesi konusunda çığır açmayı başarmıştı. Zaman içerisinde çeşitli Çin markalarının yanı sıra büyük markalardan da Nokia'ya rakipler sunulmuştu. Samsung Galaxy Zoom bunlardan biri. Asus da yaklaşık 1 yıl önce Zenfone Zoom modeliyle fotoğraf meraklısı akıllı telefon kullanıcılarını heyecanlandırmayı başarmıştı. Fakat bu telefon, duyurunun üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen piyasaya çıkmadı. Firma, nihayet bu telefonu piyasaya sürme kararı aldı.

Asus'un Zenfone Zoom modeli, arka tarafınd 3x optik zumlu bir kamera kullanıyor. Bu kameranın yapısı oldukça ilginç. Yandaki görselde lens yapısını inceleyebilirsiniz. 13 megapiksel sensöre sahip olan bu kamera, OIS ve lazer otofokus özelliklerine de sahip.

İçerisinde Intel Atom Z3580 veya Z3590 çipsetini barındıran bu telefon, 4 GB RAM ve 64 - 128 GB seçeneğiyle geliyor. "Geliyor" diyoruz fakat bu telefonu biz satın alamayacakmışız gibi görünüyor. Zira Asus, Zenfone Zoom'u memleketi Tayvan'da bu ay içerisinde satışa sunuyor. Fiyatları 430 ila 490 dolar arasında değişen ürünlerin Türkiye pazarına girip girmeyeceği hakkında bir bilgi yok. Hatta dünyada başka yerde satılmayacak olması ihtimali bile söz konusu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun