Akıllı Telefonlar 19 AĞUSTOS 2015 / 09:59

Apple Watch sahiplerinin güvenliğini sağlaması daha kolay

F-Secure Freedome VPN’in Apple Watch desteği sunan yeni versiyonu tüketicilerin kullanımına hazır.

iPhone’larında Freedome bulunan tüketiciler bundan böyle VPN’lerini kontrol ve takip etmek için Apple Watch kullanabilecek. Kullanıcılar bu şekilde istenmeyen tehlikelere karşı verilerini paylaşmadan Apple Watch’larını kullanma özgürlüğüne sahip olacak.

Konu hakkında bir değerlendirme yapan F-Secure Yeni Nesil Güvenlik Direktörü Janne Pirttilahti, Apple Watch ile Freedome’ın kullanılabilmesinin tüketicilere bu yeni cihazlarla mahremiyetlerini korumanın daha kolay deneyimleme fırsatı sunduğunu ifade ediyor.

Freedome’ın en yeni versiyonu Apple Watch sahiplerine, iPhone’larında çalışan Freedome’ı giyilebilir teknolojiyi bir uzaktan kumanda gibi kullanarak verilerini koruma olanağı getiriyor. Kullanıcılar iPhone’larıyla Apple Watch’u açarak ve kapatarak kamuya açık Wi-Fi noktalarında verilerini gizleyebiliyor. Kullanıcılar ayrıca Freedome tarafından engellenen izleme girişimlerini Apple Watch ile takip edebiliyor.

Freedome, kullanıcılara tek tuşa basarak zahmetsiz şekilde haberleşme faaliyetlerini şifreleme, coğrafi olarak engellenen internet site ve yayın uygulamalarına sanal şekilde lokasyon değiştirerek erişme, zararlı internet siteleri ve online takip girişimlerini engellemeye yarayan bir VPN çözümü. Servis şu an için iOS, Android, Windows PC, OS X ve Amazon Fire cihazlarında kullanılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun