Akıllı Telefonlar 04 ARALIK 2015 / 10:51

Apple küçük ekranlı iPhone'lara geri mi dönecek?

6. nesil iPhone'larıyla ekrn boyutunu artıran Apple'ın iPhone 5'in 4 inçlik ekranına sahip yeni modeller çıkaracağı konuşuluyor.

Bundan yıllar önce Apple CEO'su Steve Jobs 3.5 inç'ten daha büyük ekrana ergonomik olmadığı gerekçesiyle gerek olmadığını söylemişti. Steve Jobs'ın Apple'dan ayrılmasıyla beraber 4 inç'e geçiş yapan firma, 6. nesil iPhone'larla beraber 4.7 inçe ve hatta 5.5 inçe geçiş yaptı. Bu geçiş, büyük ekrana alışmış Android kullanıcıları için iPhone kapısını açarken, iPhone'u küçük olduğu için kullanan kullanıcıları da ister istemez Sony Xperia Z3 Compact benzeri ürünlere itti. Firma, telefonlarını küçük olduğu için tercih eden kullanıcılara tekra kucak açacak gibi görünüyor.

Söylentiye göre firma yeniden 4 inçlik akıllı telefon üretmeye başlayacak. Piyasadaki küçük ve güçlü akıllı telefon boşluğunu yeniden doldurmak isteyen Apple'ın iPhone 5 veya iPhone 5S modelinin devamı niteliğinde olacak. Yeni iPhone'un 400 - 500 dolar seviyesinde olacağı ve 2016'nın ilk çeyreğinde satışa sunulacağı söyleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun