Akıllı Telefonlar 04 ARALIK 2015 / 10:51

Apple küçük ekranlı iPhone'lara geri mi dönecek?

6. nesil iPhone'larıyla ekrn boyutunu artıran Apple'ın iPhone 5'in 4 inçlik ekranına sahip yeni modeller çıkaracağı konuşuluyor.

Bundan yıllar önce Apple CEO'su Steve Jobs 3.5 inç'ten daha büyük ekrana ergonomik olmadığı gerekçesiyle gerek olmadığını söylemişti. Steve Jobs'ın Apple'dan ayrılmasıyla beraber 4 inç'e geçiş yapan firma, 6. nesil iPhone'larla beraber 4.7 inçe ve hatta 5.5 inçe geçiş yaptı. Bu geçiş, büyük ekrana alışmış Android kullanıcıları için iPhone kapısını açarken, iPhone'u küçük olduğu için kullanan kullanıcıları da ister istemez Sony Xperia Z3 Compact benzeri ürünlere itti. Firma, telefonlarını küçük olduğu için tercih eden kullanıcılara tekra kucak açacak gibi görünüyor.

Söylentiye göre firma yeniden 4 inçlik akıllı telefon üretmeye başlayacak. Piyasadaki küçük ve güçlü akıllı telefon boşluğunu yeniden doldurmak isteyen Apple'ın iPhone 5 veya iPhone 5S modelinin devamı niteliğinde olacak. Yeni iPhone'un 400 - 500 dolar seviyesinde olacağı ve 2016'nın ilk çeyreğinde satışa sunulacağı söyleniyor.