Akıllı Telefonlar 05 NİSAN 2016 / 14:34

Apple ikinci el iPhone’ları değerlendirmek istiyor

Apple, Hindistan akıllı telefon pazarında daha etkin bir rol oynamak istiyor.

Gelişmekte olan pazarlar arasında yer alan Hindistan, mobil cihaz üreticilerinin de dikkatini fazlasıyla çekiyor. Son yıllarda hükümetin de verdiği destekle gelişen pazar, yerli üreticilerin ve düşük fiyat politikasıyla ülkede boy gösteren üreticilerin elinde. Çin’deki etkinliğini artırmak için daha “ucuz” iPhone ile pazara giriş yapmak isteyen Apple, bir diğer gelişen pazar olan Hindistan’da ikinci el iPhone’lar ile boy göstermek istiyor.

Pazardaki cihazların oldukça düşük fiyatlarla alıcı bulması, Apple’ı bu tarz bir çözüm geliştirmeye itmiş gibi görünüyor. Apple’ın hamlesi, Hindistan’daki durumu düşündüğümüzde oldukça mantıklı gibi görünse de, yerli üreticiler pek de aynı fikirde değiller. Üreticiler, Apple’ın ikinci el cihaz satışına başlamasıyla birlikte hükümetin 2014 yılında başlattığı ve destek vermeyi sürdürdüğü yerli üretim politikasına ters düştüğünü ifade ediyorlar. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun