Akıllı Telefonlar 10 OCAK 2016 / 14:35

Apple, Beats ile beraber kablosuz EarPods üzerine çalışıyor

Apple'ın 3.5 mm portunu kaldıracağı söylentisi yavaş yavaş şekilleniyor.

Radikal kararlarıyla ünlü Apple, bu sefer fazlasıyla sivri bir hareket yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde sizlerle Apple'ın yeni telefonlarında 3.5 mm kulaklık portunun bulunmayacağıyla ilgili ortaya çıkan söylentilerle ilgili haberimizi paylaşmıştık. Şimdi gelen haberler ise bu durumu biraz olsun doğrular nitelikte.

Apple'ın geçtiğimiz seneler içerisinde satın aldığı Beats, bildiğiniz gibi bir kulaklık üreticisi. Apple'ın Beats ile beraber şu sıralar bluetooth bağlantılı EarPods kulaklıklar üzerine çalıştığı söyleniyor. Yeni EarPods'un gürültü engelleme ve Siri'yle bağlantı kurabilme gibi özelliklerinin de bulunacağı da söylentiler arasında.

Bu kablosuz EarPods'un telefondan ayrı satılacağı konuşuluyor. Hem de tahmin edeceğiniz üzere oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle. iPhone 7'nin kutusundan çıkacak EarPods modelinin ise Lightning bağlantısını kullanacağı belirtiliyor. 

Bakalım Apple'ın bu çılgın çıkışı ne gibi tepkilere yol açacak. Apple'ın yeni telefonunda böyle bir işe kalkışmaması için şimdiden 230.000 imza toplanmış durumda.