Akıllı Telefonlar 12 ŞUBAT 2016 / 10:57

Android kullanıcılarına 'beacon' yolu açıldı

Google, Chrome uygulamasına gelecek güncelleme ile birlikte cihazların beacon'lar ile iletişim kurabileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana bu özellike üzerinde çalışan Google, Android tarafındaki uygulama geliştiricilerin artmasıyla birlikte kendi ekosistemine de bu yeniliği getirmeye hazırlanıyor. ZDnet'te yer alan habere göre Chrome uygulamasının 49. test sürümünde hizmeye alınacak 'Fiziksel Web' olarak adlandırılan yenilik, beacon'lar ile bu özellikten faydalanmak isteyen kullanıcıların cihazları arasında iletişim kurmaya olanak sağlayacak. 

Beacon teknolojisi görece olarak yeni sayılabilecek bir yapıya sahip. Kullanıcılar tarafından henüz tam manasıyla benimsenmeyen teknoloji, Android cihazlar ile gireceği etkileşim ile beraber çok daha geniş bir ekosistem oluşturabilir. Uygulama geliştiricilerin artması, beacon üreticilerinin de bu doğrultuda çoğalmasıyla birlikte hareketlenecek pazar, birçok yeniliğe de gebe görünüyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun