Akıllı Telefonlar 26 ŞUBAT 2016 / 16:02

6050 mAh bataryalı akıllı telefon: Ulefone Power

Devasa bataryaya sahip akıllı telefon Ulefone Power, satışa sunuldu.

Yıl oldu 2016, hala akıllı telefonların en büyük problemi şarjlarının uzun süre dayanmaması. Aslında telefonların kasasını şirketler o kadar inceltip küçültmeye uğraşmasa şarjı gayet güzel dayanacak modeller çıkacak piyasaya fakat maalesef tüm akıllı telefon üreticileri kağıt gibi telefon üretmenin peşinde. "Kağıt gibi olmasın, şarjı deli gibi gitsin" bakış açısıyla karşımıza çıkan Ulefone, çok da büyük olmayan bir kasanın içerisine tam 6050 mAh batarya sığdırmayı başarmış.

6050 mAh'lik batarya ile standart kullanımda 4 gün dayandığı söylenen telefonun bekleme süresi ise 75 gün. Tüm bataryanın dolması 2 saat sürerken, yarım saatlik şarj ile bir günün rahatlıkla çıkarılabileceği söyleniyor.

Metal çerçeve ve Gorilla Glass 3 gibi malzemeleri tercih ederek telefonun dayanıklılığının da ön plana çıkarılması sağlanmış. Arka kapak olarak ahşap malzeme tercih edilebiliyorken parmak izi okuyucu da es geçilmemiş.

Telefonun 5.5 inç boyutunda 1080p çözünürlüklü bir ekranı bulunuyor. Android 5.1 ile gelen cihazın Android 6.0'a güncellenceği belirtiliyor. 1.3 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Mediatek çipset kullanan üründe 3 GB RAM bulunuyor. 4G desteğinin yanı sıra çift sim kart veya sim kart + microSD kart yuvası seçeneği sunan üründe kızıl ötesi portu bile mevcut.

İşin güzel kısmı ise telefonun fiyatı. Ulefone, 180 dolarlık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Ulefone Power'ın internette çeşitli alışveriş sitelerinden satın alınabileceği belirtiliyor.

Telefonun şöyle bir videosu da bulunuyor:

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun