Akıllı Telefonlar 28 OCAK 2016 / 15:02

2015 akıllı telefonların yılı oldu

Akıllı telefon satışları artmaya devam ediyor. 2014 yılında 1,3 milyar akıllı telefon satışı gerçekleşirken, 2015'te bu rakam 1,4 milyara yükseldi.

IDC'nin akıllı telefon ekosistemi ile ilgili açıkladığı son rapor, tüketicilerin akıllı telefon konusunda tam anlamıyla doyuma ulaşmadığını ortaya koyuyor. Özellikle bilgisayar pazarında yaşanan keskin düşüşe karşın, akıllı telefon pazarı hem ekonomik krizden hem de tüketici doyumu gibi faktörlerden pek de etkilenmiş gibi görünmüyor. 

2015 yılında 325 milyon satış barajına yaklaşan Samsung, pazardaki liderliğini korudu. Pazar payını yüzde 16,2'ye yükselten Apple, pazar payını 231,5 milyona çıkartarak Samsung'a bir adım daha yaklaşmayı başardı. Pazar payını yüzde 44,3 oranında artıran Huawei, 100 milyon satış barajını aşarak önemli bir başarı elde etmiş durumda. Huawei'nin bu başarısını 2016 yılında da sürdürmesi durumunda pazardaki rekabetin iyiden iyiye artacağını öngörebiliriz. 

Samsung, Apple ve Huawei'nin ardından Lenovo ve Xiaomi gelirken, her iki şirketin de pazar paylarını önemli ölçüde artırdığını görüyoruz. Bu yıl içerisinde Samsung, Apple, Xiaomi gibi şirketlerin yeni nesil akıllı telefonlarını pazara sunacağını göz önünde bulundurursak, akıllı telefon pazarındaki hareketliliğin bu yıl da süreceğini söyleyebiliriz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun