Akıllı Telefonlar 11 ŞUBAT 2016 / 15:52

12 yıl önce kaybolan Nokia 3410 bulundu

Çiftçi bir kadının 2004'te kaybettiği telefon, bir çalışanı tarafından bulundu.

3310 model telefonlarıyla "kırılmazlık" ve "yok edilemezlik" gibi ünvanlar kazanan Nokia'nın bir efsane hikayesi daha olacak gibi. Çiftçilik yapan bir kadın, 2004'te Nokia 3410 model telefonunu kaybetti. Sonrasında başka telefon satın alan kadın, o tarihten bugüne telefonu bulamadı.


Geçtiğimiz günlerde çiftçinin bir çalışanı, telefonun 2004'te kaybolduğu yerde telefonu bulmayı başardı. Fotoğrafta gördüğünüz hale gelen telefonun tuşlarının çürüdüğü gözlemleniyor. Fakat bu noktada dikkat çeken şey, telefonun orijinal kapağı kullanmadığı. 3310 tasarımına benzetilmek üzere tasarlandığı anlaşılan bir kapak ile görüntülenen telefonun çalışıp çalışmadığı ise henüz bilinmiyor. Eğer içerisinde bir oksitlenme meydana gelmediyse (ki çiftlik gibi bir ortamda pek de mümkün değil gibi görünüyor) telefonun çalışabileceği söylenirken henüz şarj cihazı bulunamadığı için kontrol edilemiyor.

Bu telefon da çalışmaz herhalde. Değil mi?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun