Akıllı Telefonlar 08 OCAK 2016 / 13:10

12 tane Z5 Compact ile devasa çözünürlüklü çevresel video çekildi

VR içerikleri için kullanılabilecek kameralara 12'li Z5 Compact paketi de eklendi.

VR içeriklerinin oluşturulması için farklı tipte, çoklı kameralar kullanılıyor. Bazı firmalar 360 derecelik videolar için kameralarının hazırlıklarını tamamlamak üzereler. Nokia da bunlardan biri. Diğer taraftan mobil cihazların gelişen kamera yetenekleri de 360 derecelik video çekimlerini bu cihazlarla mümkün kılıyor. Sony'nin Z5 Compact'ler ile hazırladığı video, VR gözlükler için yeterli kaliteden fazlasını sunuyor.

3D yazıcıyla hazırlanmış özel bir tripod sistemi kullanan düzenekte toplam 12 tane Z5 Compact bulunuyor. Silindir biçiminde, kameralar dışarı bakacak şekilde hazırlanan düzenek, 4K kalitesinde toplam 12 kameranın aynı anda çalışarak çevresel videonun uluşturulmasını sağlıyor. Aşağıda fazlasıyla detaylı 360 derece videoyu izleyebilirsiniz. Farenin sol tuşunu basılı tutup oynatarak açıyı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun