Akıllı Telefonlar 16 MAYIS 2016 / 12:13

​Foxconn ve Sharp akıllı telefon konusunda harekete geçiyor

Apple ve Samsung gibi teknoloji devleriyle birlikte çalışan Foxconn, Sharp anlaşmasının meyvelerini toplamaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz Mart ayının sonunda tamamlanan anlaşmayla beraber Sharp'ın yüzde 66'sını 3,5 milyar dolar karşılığında satın alan Foxconn, akıllı telefon pazarına girmek için somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Şu ana dek Samsung ve Apple gibi önemli şirketlerin cihaz üretim süreçlerinde önemli rol oynayan şirket, Sharp ile beraber üst segment akıllı telefon pazarındaki taşları yerinden oynatabilir.

Satın alma işleminden önceki dönemde Aquos serisi ile akıllı telefon pazarında söz sahibi olmak isteyen Sharp, gerek son dönemdeki mali kriz, gerekse de üretim konusundaki sıkıntılar sebebiyle pazarda etkin bir rol oynayamamış, ilerleyen süreçte de şirketin yüzde 66’lık kısmının sahibi Foxconn olmuştu.

Sürece bakıldığında hem Sharp hem de Foxconn için oldukça hareketli bir sürece girildiğini söyleyebiliriz. Foxconn’un üretim alanındaki tecrübesinden ve geniş imkanlarından faydalanacak Sharp, akıllı telefon pazarına ses getirecek cihazlarla tekrar giriş yapabilecek. Sharp’ın özellikle ekran tarafındaki deneyiminden faydalanacak olan Foxconn ise yılların getirdiği tecrübesiyle birlikte üst segment pazarındaki taşları yerinden oynatabilir.

Sharp Aquos Zeta ile pazara giriş yapmayı planlayan Foxconn’un yeni cihazda üst segment telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz özelliklere yer verecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun