Telekom Ağ ve Altyapı 09 MAYIS 2011 / 12:14

ZyXEL ağları akıllı telefonlardan korumak için kolları sıvadı

ZyXEL’in ZyWALL USG Serisi UTM Firewall ürünleri, akıllı telefonların işletme ağlarındaki olası tehditlerine karşı çözüm sunuyor.

ZyXEL’in ZyWALL USG Serisi UTM (birleşik tehdit önleme) Firewall cihazları, uygulama bazlı kontrol ve hibrid VPN özellikleriyle işletmeleri ağlarındaki akıllı telefon kullanımından doğabilecek risklerden koruyor. Şirket ağının en verimli biçimde kullanılmasını sağlayan ZyXEL UTM Firewall, ağda gerçekleşen akıllı telefon trafiğini kapsamlı biçimde iyileştirme etme imkanı sunuyor.

Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamaların yüksek oranda eğlenceye yönelik olması, bu cihazların dikkat dağıtıcı potansiyel taşımasını ve üretkenliği azaltan bir faktör haline gelmesini kaçınılmaz kılıyor. Video konferans özelliğinin akıllı telefonlara eklenmesiyle birlikte de, akıllı telefonlarda video trafiğini WiFi ağından kendi 3G ağına aktararak, şirketin ağ bantları üzerinden video sohbet gerçekleştirilebiliyor.

Günden güne güçlenen ve çok yönlü bir hal alan mobil araçlar, hassas iletişimin ve bilginin -istemeden de olsa- paylaşılmasına neden olabilirken, virüs ve kötü niyetli yazılımların da açık hedefi haline geliyor. Kötü niyetli yazılım içeren uygulamalar, şirket ağlarını etkileyerek, şahsi bilgilerin çalınmasına veya ifşa edilmesine neden olabiliyor. Öte yandan cihazların taşınabilir özelliği, çalınma ve kaybolma tehlikesini de beraberinde getiriyor.

Akıllı telefon tehditlerine karşı merkezi çözüm

Şirket ağlarını koruyabilmek için, BT departmanlarının derinlemesine paket kontrolü yapması ve tüm akıllı telefon trafiğini tarayabiliyor olması gerekiyor. Bu gibi işlemler için ise UTM Firewall’a ihtiyaç duyuluyor. UTM Firewall sayesinde gerçek zamanlı olarak iş ile ilgili akıllı telefon trafiğini kapsamlı biçimde optimize etmek mümkün oluyor.

ZyXEL’in sunduğu ZyWALL USG Serisi Gelecek Nesil Güvenlik Ürünleri UTM Firewall, uygulama bazlı kontrol ve hibrid VPN özellikleriyle işletmelere ağlarındaki akıllı telefon kullanımlarında karşılaşabilecekleri risklere karşı çözün üretirken, şirket ağının da en verimli biçimde kullanılmasını sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun