Telekom Ağ ve Altyapı 16 NİSAN 2009 / 11:37

Yeni oluşumla küresel genişleme

FTS Türkiye, yeni oluşumun ayrıntılarını anlattı.

FTS Türkiye, yeni oluşumun ayrıntılarını anlattı.


Fujitsu Group, Siemens hisselerini satın alınmasıyla Fujitsu-Siemens'in Fujitsu Technology Solutions (FTS) olarak yola devam edeceğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. FTS Türkiye, düzenlediği toplantıyla hisse satın alınmasıyla gerçekleşen yeni oluşum hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Toplantıda sunum yapan FTS Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim, şirketin dünya pazarındaki konumu ve yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Fujitsu Group, yeni yapılanmayla küresel genişleme yol haritasında önemli bir adım atıyor. Grubun yeni dönemde odaklandığı alanlara değinen Zaim, bu alanları küresel büyüme, servis odaklı iş modelleri inovasyon ve çevreci ürünler olarak sıraladı. Fujitsu Group’un dünyanın en büyük üçüncü BT grubu olduğunu belirten Zaim, 2008 yılında 53,3 milyar dolar ciro ve 481 milyon dolar kâr elde edildiğini söyledi. Geçen yıl Ar-Ge çalışmalarına 2,5 milyar dolar yatırım yapıdığını belirten Zaim, ürün ve servis portföylerinin de yeni oluşumla genişleyeceğini kaydetti.


Yapılanmada Türkiye pazarının önemine işaret eden Zaim, “KOBİ’lerde BT kullanımında büyüme potansiyeli var. Bu nedenle burada önemli fırsatlar görüyoruz. Küresel durgunlukta şirketler için BT kullanımı daha kritik hale geliyor. Diğer yandan kamu ve e-devlet tarafında önemli gelişmeler var” dedi. Zaim, yerel pazarda 360 çalışan, 32 destek noktası ve 81 ilde iş ortaklarıyla hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.


BT altyapısında gelişmeye açık alanların beraberinde fırsatlar sunduğunu belirten Zaim, FTS olarak ortaya koydukları dinamik bilişim altyapıları stratejisiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt veren esnek ve güvenli çözümler sunduklarını ifade etti.