Telekom Ağ ve Altyapı 30 EYLÜL 2009 / 08:26

Xerox 6.4 milyar dolarla ACS'i satın alıyor

Xerox Affiliated Computer Servises (ACS)'ı satın almak için nakit ve hisse senedi ödeyecek.

Xerox Affiliated Computer Servises (ACS)'ı satın almak için nakit ve hisse senedi ödeyecek.


 

Xerox pazartesi günü teknoloji ve iş servisleri firması Affiliated Computer Servises'ı 6.4 milyar dolara satın alacağı yönünde bir anlaşmaya vardı. Xerox, Perot Systems'ın rakibi ACS'nin çoğunluk hisse senedini satın almaya niyetleniyor.

Xerox ACS'nin vadesi dolmamış hisselerini hisse başına 63,11 dolar önererek satın almak istiyor. Bunun için nakit ve hisse senedi ödeyeceği edinilen bilgiler arasında.

Ancak yatırımcıların süreçle ile ilgili Xerox'un ACS'nin 2 milyar dolarlık borç yükünü üstleneceği gibi konularda seslerini yükseltmesinden ötürü bu pazar öncesi dönemde Xerox hisselerinin yüzde 10 seviyesinden aşağı düştü ve yine bu dönemde ACS hisseleri yüzde yirmiden fazlaydı.

ACS'in mevcut mali yılda hisse başına 4,18 kazançla ciroda yaklaşık 7 milyar dolar bildirmesi bekleniyor.

"Xerox'un belge teknolojisindeki gücünü ACS'in yönetim iş sürecindeki girişimi ile birleştirerek yeni sınıf bir çözüm sağlayıcısı sunmayı hedefliyoruz" diyor Xerox CEO'su Ursula Burns ve devam ediyor "ACS servislerini almak işimizin büyümesini ve kazanımlarımızı artırmamızı sağlayacak."

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun