Telekom Ağ ve Altyapı 01 NİSAN 2009 / 08:03

WD SiliconSystems'ı satın aldı

Western Digital, Solid-State sürücü pazarına SiliconSystems'i satın alarak girdi.

Western Digital, Solid-State sürücü pazarına SiliconSystems'i satın alarak girdi.Bilgisayar ve tüketici elektroniği uygulamalarında, sabit sürücü depolama alanında faaliyet gösteren Western Digital, entegre sistemler pazarında, solid-state sürücü sağlayıcılarından SiliconSystems, Inc., Aliso Viejo, Calif., firmasını 65 milyon dolara satın aldı.


SiliconSystems'in ürün portföyü, SATA, EIDE, PC Card, USB ve CF arayüzleri olan, 1.8 inç, 2.5 inç, CF ve diğer boyutlardaki solid-state sürücülerinden oluşuyor.


WD Başkanı ve CEO'su John Coyne: "SiliconSystems'in, iyi yapılandırılmış 400 milyon dolarlık entegre solid-state sürücü pazarındaki konumu, güvenilir bir tedarikçi olarak görülen mevcut pozisyonunun bir sonucu olarak, birleşmeyle birlikte yavaş yavaş büyüyerek artacaktır" dedi.


WD ile birleşme hemen başlayacak. SiliconSystems WD Solid-State Depolama İş Ünitesi olarak adlandırılacak ve WD'nin mevcut Markalı Ürünler, İstemci Depolama, Tüketici Depolama ve Kurumsal Depolama iş ünitelerini tamamlayacak.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun