Telekom Ağ ve Altyapı 16 ŞUBAT 2009 / 13:49

Warner Eidos'u satmaya razı oldu

Eidos’un önde gelen hissedarlarından Time Warner, şirketin Square Enix tarafından satın alımına destek verdiğini açıkladı.

Eidos’un önde gelen hissedarlarından Time Warner, şirketin Square Enix tarafından satın alımına destek verdiğini açıkladı.


Yaklaşık bir ay önce Square Enix; interaktif eğlence ürünlerinin yayıncısı Eidos’u almak için 84.3 milyon İngiliz Sterlini (400 milyon TL) teklif vermişti. Japon oyun yapımcısı ve dağıtımcısı Square Enix’in hisse başına verdiği teklif, Eidos’un hisse fiyatlarından üç kat daha fazla.


Eidos Başkanı Tim Ryan, satın alım konusunda Eidos Yönetim Kurulu üyelerinin, hisse sahipleri ile olumlu fikirler paylaşacağını belirtmişti. Görülen o ki Eidos'un yüzde 20 hissesini elinde bulunduran medya şirketi Time Warner, bu konuşmalardan oldukça etkilenmiş. Firmanın satın alımıyla ilgili son oylama Mart ayındaki genel toplantıda yapılacak. Eidos, yayınladığı Tomb Raider, Hitman ve Kay & Lynch gibi oyunlarla tanınıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun