Telekom Ağ ve Altyapı 06 NİSAN 2009 / 08:55

VeriFone Teknosis’i satın aldı

Verifone Teknosis’i alarak ulaşım projelerinde uçtan uca çözüm sağlayan bir şirket konumuna geldi.

Verifone Teknosis’i alarak ulaşım projelerinde uçtan uca çözüm sağlayan bir şirket konumuna geldi.


Verifone, Türkiye'de enerji sektörünün yanı sıra ulaşım uygulamalarında da uzmanlaşmış Teknosis firmasının %100 hissesini satın aldı. 2008 yılı Ağustos ayından bu yana görüşmeleri devam eden satış işlemi Mart 2009' da atılan imzalar ile tamamlandı.  Ankara kökenli Teknosis satış sonrasında Verifone Teknosis Limited Şirketi adı altında faaliyetlerine yine Ankara' da devam edecek.


1991 yılında kurulan Teknosis bugüne kadar kamu ve özel sektörün büyük ölçekli yazılım projelerinde yer alarak, konusunda büyük bir uzmanlık geliştirmiş bir şirket. Teknosis'in Verifone bünyesine katılmasıyla birlikte özellikle Verifone'un donanımlarıyla öncülük ettiği ulaşım çözümlerinde Teknosis'in yazılım know-how'ı kullanılacak. Bu satın alma ile VeriFone sadece Türkiye' de değil VeriFone Türkiye'nin yönetimindeki bölgeler ve Avrupada' da entegre ulaşım çözümlerini  pazarlanabilecek. Şu anda Balıkesir, Antalya ve Kahramanmaraş'da donanımlarıyla ulaşım çözümleri sunan Verifone'un bu satın alımla birlikte uçtan uca çözüm sağlayan bir şirket konumuna ulaştıği belirtiliyor. 


Verifone Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Soner Çaşur krize rağmen burada durmayacaklarını ve sağlam bir büyüme için pazarda her türlü stratejik ortaklıklara ve  satınalmaya gidebileceklerini belirtti.  Türkiye'nin VeriFone ailesi içinde çok önemli ve stratejik bir yere sahip olduğunu belirten Çaşur, VeriFone'un bu pazara olan inancını paralel yatırımlarını Türkiye' de devam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Temassız kartların kullanım alanlarını yaygınlaştırmanın ana hedefleri arasında olduğunu belirten Soner Çaşur, uçtan uca ulaşım çözümü sunma kapasitesi ile birlikte dünyaya know-how ihraç eden konumlarını da pekiştirdiklerini söyledi.