Telekom Ağ ve Altyapı 21 MART 2012 / 18:14

Türkiye'deki şebeke çeşitliliği artıyor

Interoute, Türkiye’deki şebeke çeşitliliğini sağlama adına telekom operatörü Turkcell Superonline ile işbirliğine gittiğini duyurdu. Yerel ve uluslararası işletmelerin en önemli ticaret merkezi haline gelen Türkiye’nin, bu gelişimini sürdürme ve güvenilir internet erişimi sağlama adına ülkenin ağ alt yapısına yapılacak yatırımlara ihtiyacı var.

Bu hedefler doğrultusunda Interoute Avrupa fiber optik ağlarına bağlanan Turkcell Superonline, gelişmekte olan ekonominin ihtiyaçlarını karşılayarak, yüksek veri hizmetlerine erişim sağlayıp yerel ve uluslararası iş sahaları yaratmayı amaçlıyor.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Interoute’un yüksek hızda ve yeni nesil şebeke ağı ulaşımı temin etme amaçlarına uygun ve rekabetçi fiyatlamayı sunduğunu belirtirken, Orta Doğu’daki karasal şebeke ağını geliştirmek için tasarlanan “Regional Cable Network” projesinin içinde de yer aldıklarını söyledi.

Gerçekleştirilen işbirliğine değinen Interoute EVP Servis Sağlayıcısı Renzo Ravaglia, Türkiye’nin telekom pazarındaki yenilikçi şirketlerinden olan Turkcell Superonline ile Türkiye gibi bir iş merkezinde şebeke ağı çeşitliliği sağlamada ortak çalışacakları için memnuniyet duyduklarını belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun