Telekom Ağ ve Altyapı 15 MAYIS 2009 / 11:49

Trend Micro Third Brigade'i satın aldı

Trend Micro, merkezi Kanada'da bulunan güvenlik ve uyumluluk yazılımı şirketi Third Brigade'i satın aldığını duyurdu.

Trend Micro, merkezi Kanada'da bulunan güvenlik ve uyumluluk yazılımı şirketi Third Brigade'i satın aldığını duyurdu.


Trend Micro, bu şirketi, dinamik veri merkezi güvenlik stratejisini hızlandırmak ve müşterilere kritik güvenlik ve uyumluluk yazılımlarına ve hassasiyete tepki hizmetlerine erişim imkanı sunmak için satın aldığını belirtiyor. Bütün bunlar, fiziksel, sanal ve bulut sunucuları ve kurumsal uç noktaları, gelişmiş malware'den (kötücül yazılım) ve kötü niyetli girişimlerden korumaya katkıda bulunuyor. Satın almanın belli onaylara tabi olduğu ve 2009'un ikinci çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği duyuruldu. Finansal koşullar ise açıklanmadı.


Third Brigade ürünleri ve teknolojisi, Trend Micro'nun dinamik veri merkezi ortamları için malware'e karşı koruma çözümlerini tamamlıyor ve genişletiyor. Kamu ve özel bulut ortamları dahil veri merkezlerinde sanallaştırma kullanan şirketlere ve servis sağlayıcılara, daha fazla güvenlik, daha iyi performans ve uygulama rahatlığı sunuyor. Veri merkezi yöneticilerine, sanallaştırma yatırımlarını kullanma ve koruma, ayrıca daha yüksek konsolidasyon oranları, daha zamanında ve etkili yamama ve azaltılmış uyumluluk masrafları ile maliyet tasarruflarını en üst düzeye çıkarma imkanı veriyor.


Third Brigade CEO'su Wael Mohamed, konu hakkında şunları söylüyor: "Ortak mükemmellik tutkumuz ve Trend Micro'nun Third Brigade ürünlerine, iş ortaklarına ve müşterilerine olan taahhüdü, bu kararın alınmasında en önemli rolü oynadı. Her iki firmanın da fiziksel, sanal ve bulut bilgi işlem ortamlarında kanıtlanmış güvenlik ve uyumluluk tekniklerini yaygınlaştırma vizyonu, ayrıca Trend Micro'nun sektör, kanal ve finans tarafındaki güçlü yanları, bize, yeniliklerimizi hızlandırma ve iş ortakları ve müşterilerden oluşan global bir pazara ulaşma imkanı verecek. Trend Micro ekibinin bir parçası olmaktan dolayı büyük gurur ve heyecan duyuyoruz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun