Telekom Ağ ve Altyapı 11 EKİM 2011 / 14:47

Terremark Amsterdam’ı ağ erişim noktasına dönüştürdü

Terremark Avrupa'da genişliyor

Verizon’un BT servis Terremark, dünya çapındaki veri merkezlerine, yüksek bağlantı ve güvenlik sunan yeni tesisi Amsterdam Ağ Erişim Noktası’nı da ekledi.Amsterdam Ağ Erişim Noktası, Terremark’ın Avrupa’daki 10’dan fazla üst seviye veri merkezine katıldı. Bu veri merkezleri firmanın dünya genelindeki müşterilerine sunduğu güvenli, kurumsal sınıf hizmetlerin temelini oluşturuyor.

Şirketin yeni Avrupa temsilcisi olan tesis; bulut bilişim, güvenlik ve BT altyapı servisleri için bölgesel ihtiyaçlara yönelik veri merkezi hizmetini Amsterdam Havaalanı Schiphol Bölgesi içerisinde2300m2’lik bir alanda sunuyor.

Ayrıca yeni merkez, 350’nin üzerinde erişim sağlayıcısıyla dünyanın en büyük İnternet değişim noktalarından biri olan AMS-IX’e doğrudan bağlı. Yapılan açıklamaya göre, Terremark’ın kurumsal ve hükümet nezdindeki müşterileri, AMS-IX’in varlığı sayesinde yüzlerce küresel ağa bağlantı sırasında avantaj kazanacak.

Amsterdam Ağ Erişim Noktasının, İspanya, İngiltere ve Türkiye gibi anahtar merkezlere katılımıyla şirketin Avrupa’daki varlığının genişlemesine olanak tanıyor. Bu merkez, Terremark’ın bulut altyapısı, siber güvenlik çözümleri ve Terremark’ın güvenilir BT altyapı servislerini sunan 50’ye veri merkezinden oluşan küresel ayak izinin de genişlemesini sağlıyor.

Terremark Avrupa Genel MüdürüHerman Oggel; “Amsterdam 500’ün üzerinde uluslararası şirketi barındıran ve operatör bağımsız bir veri merkezi. Amsterdam Ağ Erişim Noktası, müşterilerin bizden beklediği güvenli ve son derece sofistike çözümleri sunma yeteneğimizi arttıracak” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun