Telekom Ağ ve Altyapı 04 MAYIS 2009 / 13:30

Tellcom-Superonline birleşmesinde son nokta

Turkcell Grubu şirketleri Tellcom ve Superonline, güçlerini Superonline markası altında birleştirdi.

Turkcell Grubu şirketleri Tellcom ve Superonline, güçlerini Superonline markası altında birleştirdi.


Tellcom ve Superonline, 1 Mayıs tarihi itibariyle güçlerini birleştirdi. Bu paralelde Tellcom İletişim Hizmetleri, Superonline markası ile yoluna devam edecek. Yapılan açıklamaya göre Superonline, müşterilerine en yeni iletişim teknolojilerini sunarak hayatlarını kolaylaştırmaya, yaşamlarına hız ve değer katmaya devam etmeyi hedefliyor. Telekom sektöründe önemli bir güç birliği olarak nitelendirilen birleşmeyle ilgili yazılı açıklama yapan Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, "Turkcell Grup bünyesinde faaliyet gösteren iki şirketimizin birleşmesi ile Superonline’ın sahip olduğu gelişmiş ürün ve servisleri Tellcom’un güçlü altyapısıyla bütünleştirerek yolumuza daha da güçlü bir şekilde devam ediyoruz” dedi. Superonline’ı rakiplerinden ayıran en önemli noktanın kendi fiber optik altyapısını kurmak üzere yaptığı yatırımlar olduğunu belirten Erkan, bu yatırımlarla sektörün gelişmesinde ve ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynadıklarını, yerleşik operatörün iletişim omurgasına güvenilir bir alternatif oluşturmaya devam edeceklerini belirtti.


Birleşmenin ardından Superonline’ın yönetim kurulunda herhangi bir değişiklik olmadığı açıklandı. Superonline Yönetim Kurulu; Mehmet Emin Karamehmet, Mehmet Süreyya Ciliv, Serkan Okandan, İlter Terzioğlu ve Mustafa Savaş Ünsal'dan oluşuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun