Telekom Ağ ve Altyapı 18 EKİM 2010 / 10:54

Stratavia HP bünyesine katıldı

Veritabanı ve uygulama otomasyonu şirketi Stratavia artık HP için hizmet üretecek.

Veritabanı ve uygulama otomasyonu şirketi Stratavia artık HP için hizmet üretecek.


HP, BT alanında yeni bir atak yaparak müşterilerine uygulama ve veritabanı otomasyonu ile ilgili tüm ürünlerle hizmetleri tek bir paket halinde sunmayı planlıyor. Dev şirket, konudaki isteğini de Stratavia'yı satın alarak gösterdi.

Kurumsal veritabanları, aracı yazılım ve paket uygulamalara kurulum, yapılandırma ve yönetim çözümlerini de ekleyen HP, uygulama otomasyonunda tüm hizmetleri tek noktadan vermeye başlamış oldu.

Müşterilerin uygulamaları yeniden tasarlamak zorunda kalmadan kurulumu hızlandırarak maliyetten tasarruf edebilmelerini hedefleyen HP, tüm aşamalarda destek verebilme planları yapıyor.

HP yazılım ve Çözümler Grubu Başkan Yardımcısı Bill Veghte, Stratavia'nın satın alınmasıyla ilgili verdiği demeçte şunları söyledi: "Uygulamalar ve BT sistemleri gittikçe daha karmaşık bir hal alırken organizasyonların da büyük ölçekli uygulama güncellemelerinden basit tek yanlı yapılandırma güncellemelerine kadar tüm değişikliklerin tutarlı ve kontrollü bir şekilde otomasyonunu sağlaması gerekiyor. Stratavia'nın veritabanı ve uygulama otomasyonu çözümleri HP'nin lider İş Servisleri Otomasyonu Portföyüyle birleşerek organizasyonlara altyapı ve uygulama kurulumu yönetiminde tüm ürün ve hizmetleri tek pakette satın alma olanağı sağlıyor."