Telekom Ağ ve Altyapı 22 EKİM 2010 / 08:48

Sex.com 13 milyon dolara satıldı

Başı beladan kurtulmayan alan adı yeni sahibine kavuştu.

Başı beladan kurtulmayan alan adı yeni sahibine kavuştu.


Dünyanın en pahalı alan adlarından biri olan Sex.com, Clover Holdings Ltd. adlı şirkete satıldı.

1994 yılında Gary Kreman tarafından tescil edilen Sex.com’a bu tarihten itibaren servet denilecek rakamlar teklif edildi. İnternette en çok arananların başında gelen "sex" kelimesi sayesinde Sex.com sahibine büyük getiriler sağladı. 2006 yılında Escom‘un 12-14 milyon dolar arasında bir fiyatla satın aldığı Sex.com, şirketin batma noktasına gelmesiyle satışa çıkarıldı ve 13 milyon dolarlık teklifle Clover Holdings Ltd. adlı şirkete satıldı.

Böylesine bir adın gücüne ve bilinirliğine rağmen Sex.com bugüne kadar gerekli ilgiyi görmedi. Site adının gücüyle fazla trafik alsa da hiçbir zaman bir porno sitesi olarak kullanılmadı.

13 milyon dolarla ile en iyi teklifi sunan Clover Holdings’in alan adını ne amaçla kullanacağı şimdilik bilinmiyor. Hatta Clover Holdings’in nasıl bir şirket olduğu da bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun