Telekom Ağ ve Altyapı 25 ARALIK 2008 / 09:22

Sanko ve Avnet’ten yeni işbirliği

Sanko Holding, elektronik parçaların, bilgisayar ürünlerinin ve adanmış sistemlerin uluslarası dağıtıcılarından biri olan Avnet ile Türkiye’de ortaklık anlaşmasını imzaladığını açıkladı.

Sanko Holding, elektronik parçaların, bilgisayar ürünlerinin ve adanmış sistemlerin uluslarası dağıtıcılarından biri olan Avnet ile Türkiye’de ortaklık anlaşmasını imzaladığını açıkladı.


Uluslararası Avnet firması ile 2001 yılında kurulan ve bir Sanko Holding şirketi olan Akora arasında yasal onay sürecine tabi olan ortaklık işleminin Ocak 2009 sonu itibariyle bitmesi bekleniyor. Bu ortaklık sonucu oluşan, Avnet Teknoloji Çözümleri şirketi, Avnet Teknoloji Çözümleri Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgeleri operasyonunun bir parçası olacak.Konu ile ilgili olarak Avnet Teknoloji Çözümleri Dünya Başkanı John Paget şu açıklamalarda bulundu: “Yaptığımız bu yatırım pazarda hızlı büyüme fırsatları sunan çözümlere talebin olduğu gelişmekte olan ülkelere yayılma ve Avnet için değer katma stratejimizde önemli bir adımı da temsil ediyor. Akora’nın operasyonları gelecek bir kaç yılda iki haneli büyüme rakamlarına ulaşacak Türk bilişim teknolojileri pazarında Avnet’in kurumsal BT çözümlerinin yaygınlaştırılması için önemli bir altyapı oluşturuyor. Akora'nın deneyimli yönetim ekibi, halihazırda mevcut olan yaygın bayi ilişkileri, sistemleri ve lojistik altyapısı ile Avnet’in küresel tedarikçi ilişkileri üstüne tüm teknik ve iş çözümleri yelpazesini kapsayan bir katma değerli dağıtım işi kurmayı planlıyoruz" dedi.Sanko'nun Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Konukoğlu bu ortak girişimin değer yaratma potansiyelini vurgulayarak, “Sanko’nun pazar deneyimi, güçlü iş ahlakı ve Avnet’in uluslararası iş deneyimi ile birlikte başarıya doğru ilerleyeceğiz" diye konuştu.Avnet Teknoloji Çözümleri EMEA Bölgesi Başkanı Dick Borsboom ise şunları ekledi: “Avnet Teknoloji Çözümleri, kurumsal altyapı, depolama, bilişim ağları, güvenlik ve sanallaştırma konularında ürün portföyünü genişletmeye odaklanacaktır. Avnet Technology Solutions’ın pazarlama, mühendislik ve bayi geliştirme konularındaki uzmanlığını kullanarak işimizi talep karşılamaya yönelik bir modelden geniş yelpazede hizmet ve çözüm sunabilen, farklılaşmış bir katma değerli dağıtıcıya doğru dönüştüreceğiz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun