Telekom Ağ ve Altyapı 13 KASIM 2009 / 12:48

Panasonic, Sanyo için en az 4.5 milyar dolar ödeyecek

Sanyo şarj edilebilir pillerin en büyük küresel tedarikçisi konumunda şu an.

Sanyo şarj edilebilir pillerin en büyük küresel tedarikçisi konumunda şu an.


Panasonic, Sanyo Electric ile birleşmesinin haberini nihayet duyurdu. Sanyo dizüstü bilgisayarlar, kameralar, cep telefonları ve diğer taşınabilir teknolojik cihazlar için şarj edilebilir pillerin en büyük küresel tedarikçisi konumunda şu an. Panasonic'in 4.5 milyar dolarlık bu satın alma işlemi, hibrid-gaz elektronik otomobillerin bataryaları için bir güç santrali üretecek. Birlikte, her iki şirket çevreci teknolojiler ve elektrikli araçlar gibi diğer sektörlere doğru genişleyebilir.

İki tarafta aslında planlarını 2008 Kasım'da duyurmuştu anacak; Panasonic Japonya'da antitröst yetkilileri ve süreçten önce onay vermeleri için diğer ülkeleri bekledi. Bunun nedeni ise, Panasonic-Sanyo işbirliğinin, hibrid ve elektrikli araç batarya sektöründe fazla baskın olarak görülebileceği endişesiydi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun