Telekom Ağ ve Altyapı 22 HAZİRAN 2009 / 08:15

Nortel, LTE ve CDMA ekipmanlarını Nokia Siemens'e satıyor

Kanadalı Nortel, LTE ve CDMA ekipmanlarını 650 milyon dolar karşılığında Nokia Siemens'e satıyor.

Kanadalı Nortel, LTE ve CDMA ekipmanlarını 650 milyon dolar karşılığında Nokia Siemens'e satıyor.


Geçtiğimiz Ocak ayında iflas koruma başvurusu yapan, bir zamanların telekomünikasyon devi Nortel, iflas koruma başvurusu prosedürleri dahilinde, LTE ve CDMA ekipmanlarını 650 milyon dolar karşılığında Nokia Siemens'e satıyor. Nokia Siemens bu anlaşma sayesinde, Kuzey Amerika'daki konumunu ve LTE alanındaki faaliyetlerini büyütmeyi hedefliyor. Satın alma; ABD iflas mahkemesinin ve Ontario Yüksek Adalet Mahkemesi'nin onayını bekliyor.


Sürece bakılırsa, işlemler 2009'un üçüncü çeyreğinde tamamlanacak gibi görünüyor. Nortel ayrıca, hisselerinin Toronto menkul kıymetler borsası listesinden çıkarılması talebinde bulunacağını açıkladı. Nortel'in dünya çapında yaklaşık 25 bin çalışanı bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun