Telekom Ağ ve Altyapı 07 AĞUSTOS 2009 / 11:45

Nortel’in Kurumsal Çözümler Bölümü Avaya’nın

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümler Bölümü’nü 475 milyon dolara satın almak üzere anlaşmalar imzaladığını duyurdu.

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümler Bölümü’nü 475 milyon dolara satın almak üzere anlaşmalar imzaladığını duyurdu.


 

Avaya, anlaşmaların kurumsal iletişim alanındaki liderliğini güçlendirmede ve son kullanıcılara pazar lideri çözümler sağlama açısından önemli bir adım olduğuna inandığını bildirdi. Avaya’nın Başkanı ve CEO’su Kevin Kennedy, konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Nortel Kurumsal Çözümleri’nin bize katılması, Avaya’nın küresel boyutunu artıracak, kanal ağımızı genişletecek, ürün ve hizmet portföyümüzü güçlendirecektir. Bu, yeni şirketi büyüme ve başarıya dönük olarak konumlandıracak beceri ve tamamlayıcı değerleri edinmemize yönelik stratejik bir fırsattır. Avaya ve Nortel müşterilerinin iletişim yatırımlarını korumaya, Nortel Kurumsal Çözümleri ile Avaya’nın entegrasyonunu gerçekleştirmeye kararlıyız.”

 

Bell Kurumsal Pazarları Başkanı Stéphane Boisvert “Avaya ve Nortel’in Kanada’daki en büyük yetkili satıcısı olan Bell, kurumsal iletişim alanındaki lider geçmişi nedeniyle Avaya’nın bu birleşme için ideal bir aday olduğuna inanmaktadır. Hem Avaya hem de Nortel IP telefon çözümleri üzerinde uzman ilk büyük hizmet sağlayıcısı olarak Bell’in, Avaya’nın ileriye dönük olarak da iş ortakları ile müşterilerine yenilikçi kurumsal iletişim teknolojileri ve iyi bir servis desteği sağlayacağından şüphesi bulunmamaktadır” dedi.

 

Öngörülen satın alma Nortel Kurumsal Çözümleri’nin ses, veri ve sadece ABD hükümetine  yönelik iletişim çözümlerini kapsıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun