Telekom Ağ ve Altyapı 27 EYLÜL 2011 / 10:59

Nokia Siemens USB modem ve yönlendirici işine giriyor

Nokia Siemens'den USB modem ve yönlendirici

Nokia Siemens Networks’den yapılan açıklamaya göre, şirket USB modem ve iki kablosuz yönlendirici modelini satmaya başlıyor. Bu iki ürün de 4G'ye uyumlu LTE teknolojileri için geliştirildi.Mobil internet kullanımının hızla artması nedeniyle 3G çözümler bile bizlere yetmemeye başladı. Dünyanın en büyük ikinci mobil ağ ekipmanı üreticisi Nokia Siemens Networks (NSN), son kullanıcıya yönelik cihazlarını piyasaya sürüyor.

Yapılan açıklamaya göre, Nokia Siemens USB modem ve iki kablosuz yönlendirici modelini kullanıcılarla buluşturuyor. Cihazlar tamamen 2.3 GHz ve 2.6 GHz bant aralığında TD-LTE standartlarına uygun olarak 4G servislerini destekliyor.

Nisan ayının sonunda NSN, Motorola Solutions’dan kablosuz ağ teknolojilerini tam 975 milyon dolar ödeyerek satın almasının ilk meyveleri ortaya çıkmış oluyor. NSN, Nokia ve Siemens’in yüzde 50 payla kurduğu ortaklığın neticesinde ortaya çıkmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun