Telekom Ağ ve Altyapı 14 EKİM 2010 / 13:37

Nokia Siemens Networks IRIS Telecom'u bünyesine katıyor

Böylece bölgedeki şebeke planlama ve optimizasyon servislerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Böylece bölgedeki şebeke planlama ve optimizasyon servislerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.


Nokia Siemens Networks, IRIS Telecom'u bünyesine katarak Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Asya üzerindeki şebeke planlama ve optimizasyon servislerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Merkezi İstanbul'da bulunan telekomünikasyon ve mühendislik hizmetleri firması olan IRIS Telecom ve Nokia Siemens Networks ortak bir açıklamayla Nokia Siemens Networks'ün IRIS Telecom firmasını kendi bünyesine katacağını duyurdu. Bu birleşme, IRIS Telecom'un güçlü çoklu-sağlayıcılı Şebeke Planlama ve Optimizasyon (NPO) çalışmaları ile Nokia Siemens Networks'ün küresel yeteneklerini bir araya getirerek, telekom hizmetleri konusunda bölgede bir lider yaratmayı hedefliyor.

Söz konusu işlemin, yasal düzenlemelerle ilgili onaylar da dahil olmak üzere, 2011'in ilk çeyreğinin başlarında tamamlanması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun