Telekom Ağ ve Altyapı 23 KASIM 2010 / 08:23

News, eğitim teknolojileri şirketini 360 milyon dolara satın alıyor

Rupert Murdoch, eğitim sektöründe sadece ABD'de 500 milyar dolarlık piyasa öngörüyor.

Rupert Murdoch, eğitim sektöründe sadece ABD'de 500 milyar dolarlık piyasa öngörüyor.


News şirketinden yapılan açıklamaya göre, Wireless Generation isimli eğitim teknolojileri şirketinin yüzde 90'ını 360 milyon dolara satın alınacak. Böylece medya devi News, eğitim sektöründeki varlığını genişletmiş olacak.

Anlaşmanın detaylarına bakıldığında eğitim teknolojileri üreten şirket, News'un bir parçası haline gelecek. Wireless Generation kurucusu ve CEO'su Larry Berger yüzde 10 hisseyi elinde tutmaya devam edecek.

Ünlü News CEO'su 79 yaşındaki Rupert Murdoch, sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde 500 milyar dolarlık bir eğitim sektörü piyasası gördüklerini açıkladı.

2000 yılında kurulan Wireless Generation, öğretmenlerin öğrencilerin eğitim süreçlerini takip edebildikleri ve kişiselleştirebildikleri mobil ve web yazılımları, veri sistemleri ve profesyonel servisler üretiyor.

News şirketi, Fox ve Sky kanalları, Eurosport, Twentieth Century film stüdyoları, MySpace ve Wall Street Journal gibi yayınların sahibi bir medya devi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun