Telekom Ağ ve Altyapı 09 TEMMUZ 2009 / 07:21

Netapp, DataDomain'i satın alma teklifini feshetti

NetApp, EMC'nin daha yüksek teklifine karşın Data Domain'i satın almak için sunduğu teklifi değiştirmediğini, NetApp ve Data Domain‘in birleşme anlaşmasını sonlandırdığını açıkladı.

NetApp, EMC'nin daha yüksek teklifine karşın Data Domain'i satın almak için sunduğu teklifi değiştirmediğini, NetApp ve Data Domain‘in birleşme anlaşmasını sonlandırdığını açıkladı.NetApp, 1.9 milyon dolarlık teklif verdiği anlaşmanın bitirilmesiyle birlikte Data Domain'den 57 milyon dolar aldığını söyledi. NetApp CEO Dan Warmenhoven: "NetApp'ın Data Domain'i satın alması; çalışanlar ve müşteriler için fayda sağlayabilirdi. Stratejik planlarımızı, pazardaki olanaklarımıza ve rekabetçi gücümüze güveniyoruz. Ama anlaşmanın stratejik ve ekonomik faydalarını azaltacak pahalı bir teklif savaşına girmeni doğru bulmadık" dedi.


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun