Telekom Ağ ve Altyapı 08 NİSAN 2010 / 06:38

NetApp Bycast'i satın alıyor

NetApp, obje bazlı veri depolama yazılımı üreticisi Bycast'i satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

NetApp, obje bazlı veri depolama yazılımı üreticisi Bycast'i satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu.


NetApp, yaptığı açıklamayla merkezi Kanada'nın Vancouver şehrinde bulunan Bycast'i satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu.

Bycast, şirket ve servis sağlayıcılar için dünya üzerinde dağınık bulunan petabayt seviyelerindeki görsel, video ve kayıtların yönetilebilmesini sağlayan obje bazlı veri depolama yazılımlarının lider kuruluşları arasında yer alıyor. Bycast işleri değişik coğrafyalardaki kritik verilere ulaşmaya bağımlı olan şirketlere, değişen ticari ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmek adına, içeriklerinin her zaman ve her yerde paylaşılmasına ve saklanmasına yardımcı olan bir kurum. Tarihi 10 yıldan önceye dayanan Bycast, dünya çapında 250'den fazla şirkete operasyonel verimliliklerini geliştirmek ve yüksek miktarlarda verinin değişik coğrafya dağılımından kaynaklanan idari yüklerini azaltmak amacıyla çözüm sağlıyor.

NetApp, Bycast ile tümleşik veri depolama konusundaki liderliğini obje bazlı depolama yazılımıyla geliştirmeyi hedefliyor. Obje bazlı depolama, obje isimlerine ve bu içeriklerin detaylarını kendi içerisinde barındıran metadata bilgilerine dayalı verilerin basit bir şekilde saklanmasını ve ulaşılmasını sağlayan, aynı zamanda büyük ölçekli objelerin hızlı bir şekilde aranmasını ve gerektiğinde bulunmasını kolaylaştıran yeni ve gelişmekte olan bir yaklaşım olarak nitelendiriliyor.

NetApp, Bycast'i satın alarak hizmet kapasitesini sayısal medya, Web2.0, sağlık sektörü ve bulut (cloud) servis saglayıcıları gibi kilit pazarlarda genişletmeyi ve müşterilerine dünya genelinde dağılmış veri merkezleri arasında daha verimli calışma imkanı sunmayı hedefliyor.

Ürün Operasyon Üst Düzey Yöneticisi Manish Goel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bycast küresel veri ulaşımı ve hareketliliğe yeni olanaklar ekleyerek mevcut tümleşik depolama stratejilerimizi genişletmekte ve paylaşımlı veri depolamala altyapıları için oluşturduğumuz çözümlerimizi zenginleştirmektedir" dedi. Goel ayrıca ürünlerinin eklenmesinin NetApp'a, kurumsal müşterilerine ve servis sağlayıcı ortaklarına büyük çaplı küresel veri depolamayı, merkezlerini verimli bir sekilde kurup yönetme konusunda tamamlayıcı çözüm sunma yeteneğini sunduğunu da dile getirdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun