Telekom Ağ ve Altyapı 23 MART 2010 / 11:13

Metis'in yüzde 75'i Teleperformance'ın oldu

Avrupalı çağrı merkezi şirketlerinden Teleperformance, Metis'in yüzde 75'ini satın aldı.

Avrupalı çağrı merkezi şirketlerinden Teleperformance, Metis'in yüzde 75'ini satın aldı.


Metis ve Teleperformance, yaptığı açıklamada Türkiye'de çağrı merkezi hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve Avrupa standartlarında CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) hizmeti vermek üzere, Metis'in yüzde 75'inin Teleperformance tarafından satın alındığını duyurdu. Teleperformance, dış kaynak kullanımına dayalı çağrı merkezi pazarında müşteri deneyiminin yönetilmesinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor.

100 bini aşkın çalışanı ve 267 çağrı merkezi olan Teleperformance, yılda 1,5 milyardan fazla müşteri çağrısına yanıt veriyor. Metis ise operasyonlarını ikisi İstanbul ve biri Uşak'ta olmak üzere toplam üç çağrı merkezinden yürütüyor ve yaklaşık 900 kişiyi istihdam ediyor.

EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesinin en büyük ve en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer alan Türkiye, Teleperformance için stratejik bir pazar olarak nitelendiriliyor. Türkiye aynı zamanda EMEA pazarına yakın kıyı çözümleri sunmak için önemli fırsatlar barındırıyor. Böylece Teleperformance, müşterileri için uzun vadeli ve uygun maliyetli çözümler sunarken hizmet kalitesini korumayı amaçlıyor.

Teleperformance EMEA Başkanı Norberto Varas, Metis ile yapılan anlaşmayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Teleperformance olarak, Metis ile birlikte Türkiye'de hizmet vermek bizim için bir ayrıcalıktır. Türkiye'ye geliş sürecimizde birçok firmayla görüştük ve kapsamlı araştırmalar yaptık. Metis, profesyonel çalışma biçimi, başarıları, çağrı merkezi sektöründeki yeri ve en önemlisi de üstün nitelikli yönetici kadrosuyla bizi etkiledi ve birlikte başarılı bir ortaklığa imza atabileceğimizi düşündük. Buradan elde edeceğimiz verimi, müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda ve Türkiye'de istihdam yaratacak şekilde kullanacağız."

Metis Genel Müdürü Aslıhan Tan, konu hakkındaki görüşlerini şöyle açıkladı: "Metis'in 15. yaşını kutladığımız 2010 yılında bir Avrupa devi tarafından Türkiye pazarında stratejik ortak olarak seçilmenin gururunu taşıyoruz. Biz Metis'te aynı kadroyla hizmet vermeye devam edeceğiz ve büyüyerek hizmetlerimizi yaygınlaştıracağız. İş birliğimizin tüm taraflar için faydalı olacağına inanıyoruz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun