Telekom Ağ ve Altyapı 02 ARALIK 2010 / 09:28

Mersa ve Penta ortaklığı açıklandı

Sağlanan ortaklığın yeni anlaşmalar ve dağıtım konusunda avantaj sağlaması bekleniyor.

Sağlanan ortaklığın yeni anlaşmalar ve dağıtım konusunda avantaj sağlaması bekleniyor.


BT dağıtımı konusunda faaliyet gösteren Mersa Sistem, teknoloji ürünleri dağıtımı yapan Penta Bilgisayar ile stratejik yönetim ortaklığı yaptı. Sermayeler aracılığıyla belli oranlarda ortaklık yaptığı belirtilen şirketlerin ortaklık payları ise açıklanmadı.

Ortaklığın resmiyet kazanması için Rekabet Kurumu'nun onayı bekleniyor. Yapılan ortaklıkla Mersa Sistem'i bünyesinde bulunduran Yıldız Bilişim Grubu, BT dağıtım pazarında sektörde ikinci sıraya yerleşmeyi hedefliyor.

Yılın son çeyreğinde yaptıkları bu güç birliğinin bilişim sektöründe büyüme konusundaki kararlılıklarını gösterdiğini vurgulayan Yıldız Holding Ambalaj, Bilişim ve Gayrimenkul Grupları Grup Başkanı Cahit Paksoy, "Penta Bilgisayar ile yapılan güç birliğiyle onlarca kategoride, yüzlerce dev üreticinin son teknolojiye sahip ürünlerini daha kısa sürede tüketicilerle buluşturacağız. Penta Bilgisayar bizi sektördeki hedeflerimize bir adım daha yaklaştırdı" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun