Telekom Ağ ve Altyapı 25 TEMMUZ 2011 / 11:33

Japonya tüm TV altyapısını sayısala geçiriyor

Hükümet’ten yapılan açıklamaya göre, 11 Mart’ta Tsunami ve depremden hasar gören bölgeler dışında ülkenin tamamında sayısal yayına geçiliyor.Gece yarısından itibaren 58 yıllık geleneği sona erdirerek sayısal yayına geçen Japon hükümeti, geçişin sorunsuz gerçekleştiğini duyurdu. Oysa Haziran ayının sonunda Japonya İletişim Bakanlığı’nın açıklamasına göre yaklaşık 290 bin hane sayısal yayın almaya hazır değildi.

Yapılan ilk açıklamada 11 Mart’ta yaşanan felaket sonucunda ağır ahsar görülen bölgelerde sayısal altyapıya geçiş yapılmadı belirtildi. Hasar gören kentler Iwate, Miyagi ve Fukuşima’nın da önümüzdeki yılın Mart ayına kadar sayısal yayına geçmesi bekleniyor.

Sayısal yayın yapılan ölçümlemelerde yardımcı olurken sinyal zayıflığı esnasında analog yayınlar kadar verimli olamadığı için eleştiriliyor. Ayrıca sayısal yayınlar etkileşimli hizmetlere de imkan verirken, genellikle bir set üstü kutuya ihtiyaç duyduğu için maliyetleri artırıyor.
ETİKETLER : japonya sayısal yayın
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun