Telekom Ağ ve Altyapı 02 AĞUSTOS 2010 / 14:29

IBM verileri daha rahat sıkıştıracak

Dev şirket Storwize isimli veri sıkıştırma teknolojileri şirketini satın aldı.

Dev şirket Storwize isimli veri sıkıştırma teknolojileri şirketini satın aldı.


IBM veri sıkıştırma şirketi Storwize'ı satın aldı. IBM'in bu satın almada cebinden ne kadar çıktığıysa bilinmiyor. Satın almanın yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Storwize veri sıkıştırma ve çeşitli programlama yöntemleri üzerine faaliyet gösteriyor. Storwize'ın bilgi sıkıştırma teknolojisi sistem niteliğini ya da uygulama kalitesini bozmadan, daha fazla alan sağlamasıyla biliniyor.

IBM'e göre bu tip teknolojiler daha çok geçmiş verilerin analizlerinde, pek de fazla yere ihtiyaç duymadan, kullanılabilir. Storwize ile IBM arasında ortaya bir problem de çıkabilir. Storwize'ın veri sıkıştırma sistemleri endüstrinin standartlarına göre şekillendirilmiş. Ancak IBM veri sıkıştırmada DB2 gibi yazılımlar kullanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun