Telekom Ağ ve Altyapı 06 NİSAN 2009 / 09:51

IBM ve Sun Microsystems anlaşamadı

Sun Microsystems hisselerini almak isteyen IBM geriye çekildi. Gelişme sonucunda Sun Microsystems'ın hisselerinde düşüş yaşandı.

Sun Microsystems hisselerini almak isteyen IBM geriye çekildi. Gelişme sonucunda Sun Microsystems'ın hisselerinde düşüş yaşandı.IBM, Sun Microsystems hisseleri için 7 milyar dolarlık bir teklif sunmuştu. IBM'in orijinal tekliften daha düşük bir rakamla gelmesi, Sun'ı başka şirketlerin tekliflerini değerlendirme konusunda ısrarcı bir tavıra itti. İki tarafın da yetkilileri konu ile ilgili bir yorum yapmadı. Sun hisseleri, IBM görüşme haberi çıktığından beri çok fazla oynama gösteriyordu. IBM'in geri çekilişi, teknoloji sektöründe çok rastlanmayan bir pazarlık hilesi olarak da yorumlanıyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun