Telekom Ağ ve Altyapı 05 MART 2009 / 14:03

IBM ILOG'u da satın aldı

IBM, ILOG’u satın alarak, müşterilerine kendi iş süreçlerini otomatikleştirme ve optimize etme konularında çözüm sunacak.

IBM, ILOG’u satın alarak, müşterilerine kendi iş süreçlerini otomatikleştirme ve optimize etme konularında çözüm sunacak.


IBM, müşterilerine daha iyi ve hızlı iş kararları almaları konusunda yardımcı olmak için yazılım şirketi ILOG’u 340 milyon Euro’ya (746 milyon TL) satın aldı.  


Satın alma sürecinden önce, IBM’le çözüm üretmek için 10 yılı aşkın süredir birlikte çalışan ILOG, 30 ülkede farklı sektörlerde yer alan 3000’den fazla müşteriye hizmet veriyordu. ILOG, 500’den fazla çözüm ortağıyla, iş kuralları, optimizasyon, sanallaştırma ve tedarik zincirlerine yönelik hizmetler sunuyordu.    


IBM Uygulama ve Bütünleştirme Ara Katman Yazılımları Genel Müdürü Tom Rosamilia, “Sektörler, daha iyi iş kararları almalarına yardımcı olacak teknolojiler arıyor. ILOG, işletmeye çeviklik kazandıran ve dünyanın her yerinden müşterilerin karar alma gücünü artıran yazılımlar sağlıyor. Bu özelliklerin IBM’in iş süreci yönetimi ve SOA yetenekleri ile birleşmesi, sektör liderliğimizi pekiştirmemizi sağlayacaktır.” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun